Konferencja Premiera – “Plan znoszenia obostrzeń”

Konferencja Premiera – “Plan znoszenia obostrzeń”

5 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

“Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy sytuację lepszą jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji” – informował premier podczas konferencji

Po 2 tygodniach od wdrożenia nowych zasad mamy pewien punkt sprawdzenia, jak zachowuje się wirus w odniesieniu do liczby zachorowań, liczby zgonów, zajętych łożek covidowych i respiratorów, jakie jest tempo szczepień.


Przedstawiamy nasze decyzje dot. ewentualnych luzowań i funkcjonowania gospodarki w reżimie sanitarnym na kolejne 2 tygodnie. Przez cały tydzień wsłuchiwaliśmy się w głosy środowisk gospodarczych, ekspertów i Rady Medycznej.

Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny.

W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami – do 50% dostępnych miejsc.

W połowie lutego otworzymy część miejsc które były do tej pory niedostępne

  • otwarte zostaną hotele dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoju).

  • od 12 lutego, warunkowo na 2 tygodnie w reżimie sanitarnym, kina, teatry, filharmonie i opery przy warunku podstawowym – wypełnieniu do 50% widowni i maseczkach.

  • Otwieramy sport na zewnątrz, korty, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny. Apelujemy o odpowiedzialność – reżim sanitarny musi być bezwzględnie przestrzegany.

 

Nadal zamknięte pozostają:

Restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych zostaje nadal zamknięta.

 

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: