Kolejne ognisko ptasiej grypy

Kolejne ognisko ptasiej grypy

3 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Służby weterynaryjne stwierdziły wystąpienie ogniska ptasiej grypy w hodowli drobiu na terenie województwa wielkopolskiego. W strefach: zapowietrzonej i zagrożonej znalazły się miejscowości z powiatu żnińskiego w Kujawsko-Pomorskiem.

“Tym razem ptasia grypa dotknęła hodowlę 85 tys. kaczek i kogutów. Choć ognisko znajduje się w sąsiednim województwie, to kujawsko-pomorskiego również to dotyczy. Dlatego współpracujemy z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim oraz tamtejszymi służbami weterynaryjnymi. W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy cały czas też pracuje sztab kryzysowy” – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W strefie zapowietrzonej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (powiat żniński) znajdują się trzy miejscowości – Cotoń, Bożacin i Mięcierzyn. Natomiast strefa zagrożona w Kujawsko-Pomorskiem obejmuje 31 miejscowości w trzech gminach – Janowiec, Rogowo, Gąsawa.


Jednocześnie w powiecie chełmińskim (kujawsko-pomorskie) w hodowli zlokalizowanej obok ogniska, o którym w styczniu informowaliśmy, również stwierdzono ptasią grypę.

źródło: KPUW

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: