Mundurowi w czasie wolnym od służby zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej

Mundurowi w czasie wolnym od służby zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej

2 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy oraz funkcjonariusz Straży Granicznej w czasie wolnym od służby, zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży sklepowej. Funkcjonariusze robiąc zakupy w markecie byli świadkami ucieczki klienta, który aby nie utracić skradzionego towaru pobił ochroniarza. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i zatrzymali 37 – latka odzyskując skradzioną wiertarko – wkrętarkę. Mężczyźnie grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (02.02.2021r.) na terenie jednego z marketów w Iławie doszło do kradzieży wiertarko – wkrętarki przez klienta sklepu. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przez Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy oraz funkcjonariusza Straży Granicznej.
Funkcjonariusze w czasie wolnym od służby robili zakupy w markecie. W pewnym momencie  jeden z klientów sklepu przekroczył linię kas i zaczął szarpać się z ochroniarzem po czym kopnął go w nogę, co spowodowało jego upadek i utratę przytomności. Mundurowi natychmiast zareagowali i zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało pracownik ochrony podczas obserwacji obrazu z kamer monitoringu zauważył jak jeden z klientów pod kurtkę chowa wiertarko-wkrętarkę. Ochroniarz natychmiast poszedł zatrzymać sprawcę kradzieży. Kiedy ten przekroczył linię kas pracownik ochrony złapał go za kurtkę. Wtedy to mężczyzna zaczął mu się wyrywać próbując uciec ze skradzionym towarem.

Na miejsce wezwano policyjny patrol z Iławy, który przetransportował 37 – latka do Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Natomiast skradziona wiertarko – wkrętarka wróciła do dalszej sprzedaży.

Kodeks karny za kradzież rozbójniczą w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica


Podziel się z innymi: