Zadeklarowana kwota na koncie WOŚP jest rekordowa

Zadeklarowana kwota na koncie WOŚP jest rekordowa

1 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Właśnie zakończył się wyjątkowy, 29. Finał WOŚP. Kolejny rok z rzędu padł rekord zbiórki. Kwota deklarowana to 127 495 626 zł. Faktyczna kwota, która została zebrana podczas Finału, zostanie ogłoszona 7 kwietnia, w Światowy Dzień Zdrowia.

29. Finał WOŚP był dedykowany zakupom dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Kwota deklarowana to suma kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów. Ze względu na trwające rozliczenie akcji, każdorazowo kwota deklarowana i ostateczny wynik Finału są różne.

Już teraz wiemy, że za zebrane pieniądze będziemy mogli nie tylko zapewnić podstawowe potrzeby polskiej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, ale również podjąć próbę wyniesienia ich na wyższy poziom.

Tak zbiórkę podsumował Zarząd Fundacji: Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, prof. Bohdan Maruszewski i prof. Piotr Burczyński, którzy przez cały dzień relacjonowali widzom, co działo się w studiu medycznym.

Dlaczego ten Finał był wyjątkowy?

Nieprzerwana transmisja, trwała przez 27 godzin – z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią COVID-19 coroczna formuła, pozwalająca na przybycie wszystkich chętnych do studia telewizyjnego, musiała ulec zmianie i w namiocie przebywały tylko osoby bezpośrednio związane z produkcją wydarzenia.
Choć sympatycy Orkiestry nie mogli zjawić się w studiu w Warszawie, nie pozostali z niczym – transmisja rozpoczęła się wyjątkowo w sobotni wieczór dwoma koncertami – Piotra Bukartyka, a potem Krzysztofa Zalewskiego i trwała aż do północy dnia kolejnego, wypełniona po brzegi dobrą muzyką i rozmowami dotyczącymi Finału.
29. Finał WOŚP pierwotnie miał mieć miejsce 10 stycznia, jednak ostatecznie odbył się 31 stycznia w studio wybudowanym specjalnie na tę okazję na Placu Defilad. Wszystko zostało przygotowane z zachowaniem reżimu sanitarnego z ogromną dbałością o bezpieczeństwo i komfort wszystkich, którzy przybyli do studia, żeby współtworzyć to niesamowite wydarzenie.

Rekordowy Bieg Policz się z cukrzycą 

Mimo że 15. Bieg Policz się z Cukrzycą w związku z pandemią również zyskał całkiem nową formułę, także w tym przypadku możemy mówić o ogromnym sukcesie – biegacze nie tylko w Polsce, ale i na świecie przebiegli łącznie aż 129 116 km. Wszystkie środki z zakupionych pakietów biegowych zasilą Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą typu 1.

Rekordowa eSkarbonka 

eSkarbonka to “wirtualna puszka”, do której każdy mógł kwestować bez ograniczeń i nie wychodząc z domu. Od tego roku również firmy mogły zakładać swoje eSkarbonki i wspierać WOŚP w realizacji celu 29. Finału. Automatyczne rozliczenie wszystkich eSkarbonek nastąpi 1 lutego o godzinie 23:59 a kwota, która została do nich zebrana już w momencie zakończenia Finału przekroczyła najśmielsze oczekiwania.

Rekordowe aukcje WOŚP 

W momencie zakończenia 29. Finału na portalu aukcje.wosp.org.pl znajdowało się ponad 320 tysięcy aukcji, a łączna kwota wynosiła ponad 23 miliony złotych. Co ważne – aukcje zasilane przez portal Allegro działają aż do 14 lutego – do tego dnia każdy będzie mógł wystawić i wylicytować dowolne przedmioty.

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

Jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, a jej najbardziej prestiżowym symbolem są Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne. Również tutaj wspierający okazali niezwykłą determinację do zasilenia konta finałowego jak najwyższymi kwotami.
Wszystko to nie mogłoby mieć miejsca, gdyby nie zaangażowanie setek tysięcy osób – sztabów, wolontariuszy, sponsorów, partnerów, Pokojowego i Medycznego Patrolu i wreszcie całej ekipy, która na co dzień pracuje w Fundacji i dba o to, aby środki zbierane podczas Finałów wspierały szpitale i osoby, które najbardziej tego potrzebują.
źródło: WOŚP, fot: Stanislaw Wadas
Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: