Niedzielski: wynik lutowego badania nauczycieli będzie przesłanką decyzji o otwarciu szkół

Niedzielski: wynik lutowego badania nauczycieli będzie przesłanką decyzji o otwarciu szkół

28 stycznia 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Jeżeli przeprowadzone w drugim tygodniu badanie przesiewowe nauczycieli wykaże, że pójście uczniów z klas I-III do szkól nie podniosło w znaczący sposób zachorowalności, to będzie to dawało przestrzeń do powrotu pozostałych uczniów do szkół – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ministra zdrowia zapytano na konferencji prasowej w czwartek, czy jest szansa na powrót uczniów do edukacji stacjonarnej.

“Szansa oczywiście jest. Nasze decyzje będziemy opierali na bardzo konkretnych wynikach badań” – powiedział. Zapowiedział, że w drugim tygodniu lutego zostanie przeprowadzone badanie przesiewowe nauczycieli w kierunku zakażenia koronawirusem.

“Jeżeli w drugim tygodniu lutego będziemy widzieli, że puszczenie klas I-III nie przyczyniło się w znaczący sposób do wzrostu wskaźnika zachorowalności, który wynosił 2 proc. wśród przebadanej populacji nauczycieli, to będzie to dawało przestrzeń do powrotu uczniów do szkół i wtedy będziemy podejmowali odpowiednie decyzje” – powiedział Niedzielski.

“Perspektywa wakacji, która wydaje się odległa, raczej nie jest barierą, żeby się nic w tym czasie nie zadziało” – dodał.

(PAP)/Marzena Kozłowska


Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: