Aplikacja “Moja Komenda” do kontaktu z dzielnicowymi

Aplikacja “Moja Komenda” do kontaktu z dzielnicowymi

23 stycznia 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

„Moja Komenda” to aplikacja na telefon komórkowy, stworzona dla poprawy komunikacji Policji ze społeczeństwem. Narzędzie to umożliwiająca szybki i skuteczny kontakt z dzielnicowym.

Przypominamy o możliwości korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, która została stworzona do kontaktu z dzielnicowym.


Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Aplikacja, po jej zainstalowaniu, może pracować w trybie off-line, jednak jej pełne funkcjonalności są widoczne przy zapewnieniu dostępu do sieci Internet.

Jest to narzędzie, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju.

Aplikacja stworzona została do kontaktowania się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu.

Przypominamy, że w nagłych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Poprzez aplikację można wyszukać  informacji o jednostkach Policji, jak i dzielnicowych w dwóch trybach.

Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie aplikacja sama odnajdzie najbliższy policyjny obiekt, wskaże trasę dojścia lub dojazdu.

„Moja Komenda” umożliwia również wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym oraz podgląd siedziby jednostki w trybie „Street view”.

Wystarczy wprowadzić miejscowość, nazwę ulicy i numer posesji, a aplikacja wyszuka dzielnicowego, który ma pod opieką ten rejon. Dzielnicowych można wyszukiwać także po ich imionach i nazwiskach. W przypadku małych miejscowości, wystarczy wpisać samą nazwę miejscowości.

Dzięki aplikacji mogą Państwo odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail.

Zapraszamy do korzystania z aplikacji!

źródło: KPP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: