Jak wygląda Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brodnickim od początku istnienia?

Jak wygląda Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brodnickim od początku istnienia?

19 stycznia 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Jeżeli widzisz w swoim rejonie coś niepokojącego i chciałbyś poinformować o tym policję, możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie, dające obywatelom możliwość wpływu na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa w całej Polsce od ponad czterech lat. Narzędzie sprawdziło się, jako dobry komunikator między społecznością lokalną, a Policją. Od początku funkcjonowania tego narzędzia mieszkańcy powiatu brodnickiego za pomocą KMZB zgłosili już ponad 2200 przypadków nieakceptowanych społecznie zachowań. Zdecydowaną większość stanowią zgłoszenia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Były to m.in.  zgłoszenia dotyczące:  przekraczania dozwolonej prędkości ( 806), złej organizacji ruchu (64) i nieprawidłowego parkowania (336). Wśród sygnałów od mieszkańców znaczną ilość stanowiły zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholu w miejscach zabronionych (274).


Policjanci sprawdzili każde zgłoszenie. Około 40% wszystkich zgłoszeń zostało potwierdzonych i w zależności od zgłoszenia podjęto dalsze jednorazowe, bądź długofalowe działania w celu eliminacji zgłoszonego zagrożenia.

Mapa stanowi dla Policji cenne źródło informacji również na temat miejsc przebywania osób bezdomnych, co jest niezwykle istotne w okresie zimowym. Użytkownicy, poprzez zaznaczenie na mapie kategorii „osoba zagrożona bezdomnością” mogą wskazać policjantom miejsca gdzie osoby bezdomne szukają schronienia, tym samym umożliwia to policjantom podjęcie działań pomocowych w celu przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia.

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy dodać dokładny opis bądź też zdjęcia występującego zagrożenia.

Zachęcamy do korzystania z Mapy.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji,  które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym Policji.

źródło: KPP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: