Zmarła Ewa Dembek

Zmarła Ewa Dembek

18 stycznia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Z głębokim żalem informujemy, że 18.01.2021r. o godz. 2.40 odeszła po długiej chorobie emerytowana, wieloletnia dyrektor Brodnickiego Domu Kultury pani Ewa Dembek.

Ewa Dembek urodziła się 5 grudnia 1959 r. w Nowym Mieście Lubawskim. Mieszkała w Lipinkach koło Biskupca Pomorskiego. Była mężatką i matką trzech córek. Z zawodu nauczycielka, ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez wiele lat była związana ze Szkołą Podstawową w Lipinkach jako nauczyciel oraz dyrektor. Zasiadała w Radzie Gminy Biskupiec Pomorski i była delegatką do Sejmiku Województwa Toruńskiego. Pełniła funkcję naczelnika Wydziału Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim, a w latach 2010–2014 sprawowała urząd Starosty Powiatu Nowomiejskiego.

Reklamy
Reklamy

Od września 2003 r. była dyrektorką Brodnickiego Domu Kultury. Jej pasją była działalność społeczna na rzecz środowiska lokalnego. Przez kilkanaście lat prowadziła znane nie tylko w Polsce Dziecięce Grupy Cyrkowe “Heca” i „BEDEKUS. Była pomysłodawczynią i organizatorem corocznych Międzynarodowych Dziecięcych Spotkań Cyrkowych, jedynej tego typu imprezy w Polsce. Pełna energii, pomysłów i życzliwości dla ludzi, kochana przez swoich cyrkowych wychowanków zawsze z optymizmem patrzyła na świat.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia z powodu Jej śmierci.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 21 stycznia o godzinie 12 w Lipinkach.

źródło i fot: UM Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: