Dworczyk: na szczepienia zarejestrowało się dotąd 280 tys. osób; chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków

Dworczyk: na szczepienia zarejestrowało się dotąd 280 tys. osób; chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków

16 stycznia 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się do tej pory 280 tys. seniorów, a chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków – poinformował w sobotę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

“Od północy 15 stycznia, kiedy ruszyła rejestracja do szczepień masowych dla seniorów powyżej 80 roku życia, zarejestrowało się na konkretne terminy szczepień 280 tys. osób. Deklarację udziału w szczepieniach zgłosiło ponad 1,1 mln osób – i potwierdziło, klikając w link, który przychodzi jako zwrotna informacja” – poinformował Dworczyk podczas sobotniej konferencji prasowej.

Podkreślił, że system rejestracji działa i cały czas spotyka się z “bardzo dużym zainteresowaniem”. “Zarówno za pośrednictwem infolinii, jak i strony” – dodał.

Od piątku, 15 stycznia, osoby powyżej 80 lat mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Do wyboru mają niemal sześć tysięcy przychodni, w których od 25 stycznia będą odbywać się szczepienia. Do szczepienia można się zapisywać na trzy sposoby – pierwszy to rejestracja przez Internetowe Konto Pacjenta, drugi to infolinia 989, a ostatni sposób to zapisywanie się bezpośrednio w punktach szczepień. Tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat.

Ponadto od piątku uruchomiony został formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia.

(PAP)/Sonia Otfinowska, Mieczysław Rudy, fot. PAP/Leszek Szymański

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: