Policjanci apelują! Nie bądźmy obojętni

Policjanci apelują! Nie bądźmy obojętni

14 stycznia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

W najbliższe dni, zapowiadany jest znaczny spadek temperatur. Minusowe temperatury są wyjątkowo niebezpieczne dla osób, które z racji sytuacji życiowej, wieku, czy też samotności mogą potrzebować pomocy. Nie bądź obojętny, gdy widzisz osobę zagrożoną wychłodzeniem. Powiadom odpowiednie służby, to nic nie kosztuje. Pamiętaj, że jeden telefon pod bezpłatny nr 112 może uratować komuś życie!

Okres zimowy to czas, kiedy policjanci podczas codziennej służby szczególną uwagę zwracają na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Funkcjonariusze sprawdzają pustostany, ogródki działkowe, domki letniskowe, altanki. Mundurowi docierając do osób potrzebujących, wskazują miejsca, gdzie mogą zjeść posiłek i spędzić noc w godnych warunkach.

Reklamy
Reklamy

Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na ludzką krzywdę. Osoby bezdomne, starsze i nietrzeźwe przebywające na zewnątrz szczególnie narażeni są na wychłodzenie organizmu. Jeżeli napotkamy taką osobę, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112. Wszystkie sygnały, które docierają do policjantów są natychmiast sprawdzane.  Podjęta w porę interwencja i udzielona pomoc drugiemu człowiekowi może uratować jego życie.

Dużym niebezpieczeństwem stanowi również wychodzenie na zewnątrz po alkoholu. Nie prawdą jest, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. W pierwszym momencie osoba pijąca alkohol czuje ciepło, lecz po krótkim czasie jednak jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wychłodzenie.

Apelujemy! W przypadku napotkania osoby, która może potrzebować pomocy nie zwlekać z powiadomieniem odpowiednich służb. Nie należy także przechodzić obojętnie obok osób znajdujących się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie i niejednokrotnie to właśnie jeden telefon może zadecydować o życiu drugiego człowieka. Alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś narażony jest na wychłodzenie organizmu. Miejsca gromadzenia się osób bezdomnych można również zgłaszać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: KPP Brodnica, 

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: