Zimowe obowiązki

Zimowe obowiązki

5 stycznia 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

W związku z opadami śniegu oraz niskimi temperaturami Szef Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwraca się z prośbą do przedsiębiorców, zarządców budynków oraz indywidualnych mieszkańców miasta o dokonanie przeglądów przewodów kominowych (by ustrzec się przed śmiercionośnym tlenkiem węgla), zabezpieczenia pomieszczeń przed utratą ciepła, zwrócenie uwagi na drożność dróg i wyjść ewakuacyjnych.

Należy pamiętać o usuwaniu sopli i nawisów dachowych oraz zalegającego śniegu. Właścicielom posesji przypominamy o obowiązku odśnieżania chodników.


Skutki zimy na ulicach i chodnikach administrowanych przez Gminę Miasta Brodnicy usuwa Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., które przygotowało się na sezon zimowy. Na placu PGK zgromadzono 250 ton soli drogowej, 600 ton piasku i 20 ton soli workowanej do wytworzenia solanki. Na chodnikach i kładkach administrowanych przez Gminę Miasta Brodnicy rozstawiono skrzynki z piaskiem i solą. Do usuwania skutków zimy PGK Sp. z o.o. w Brodnicy posiada m. in.:

1. Samochód ciężarowy SCANIA z piaskarko – solarką i pługiem ciężkim

2. Ciągnik Zetor z piaskarko – solarką i pługiem ciężkim

3. Ciągnik Zetor Proxima z piaskarko – solarką i pługiem ciężkim

4. Ciągnik New Holland z piaskarką i pługiem

5. Ciągnik Kioti z pługiem i rozsiewaczem chodnikowym

6. Urządzenie wielofunkcyjne City Ranger ze szczotką do usuwania śniegu

Telefon dyżurujący akcji „Zima”: (56) 49 830 75

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: