Brodnica siódmym etapem 10. edycji cyklu Garmin Iron Triathlon! Zapisy od 2 stycznia 2021!

Brodnica siódmym etapem 10. edycji cyklu Garmin Iron Triathlon! Zapisy od 2 stycznia 2021!

26 grudnia 2020 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Kolejna lokalizacja pojawia się na mapie Garmin Iron Triathlon 2021. Urokliwa Brodnica od kilku lat gości w kalendarzu imprez triathlonowych w naszym kraju, a po raz trzeci będzie gospodarzem etapu najstarszego i największego cyklu triathlonowego w kraju. Zawody na Pojezierzu Brodnickim odbędą się w niedzielę – 22 sierpnia 2021 roku. Zapisy na zmagania w ramach jubileuszowej odsłony Garmin Iron Triathlon ruszą 2 stycznia 2021 na oficjalnej stronie serii: www.irontriathlon.pl.

Wypełnia się kalendarz przyszłorocznych startów w ramach cyklu Garmin Iron Triathlon. Triathloniści mają do wyboru już siedem różnorodnych i niesamowicie ciekawych lokalizacji: Płock (23.05.2021), Ślesin (13.06.), Syców (11.07.), Elbląg (18.07.), Gołdap (25.07.), Brodnicę (22.08.) oraz Nieporęt (19.09.). To jednak nie koniec i już w najbliższym czasie przygotujemy dla Was kolejne informacje dotyczące kształtu 10. edycji najstarszego i największego cyklu triathlonowego organizowanego w Polsce!

Reklamy
Reklamy

W kalendarzu ponownie nie zabrakło malowniczo położonej Brodnicy. Powiat brodnicki, w granicach którego znajduje się 10 gmin, ze względu na swoje walory przyrodnicze i krajobrazowe znalazł się w granicach obszaru funkcjonalnego „Zielone Płuca Polski”. Występuje tu ponad 100 różnorodnych akwenów. Perłą powiatu jest gmina Zbiczno, przez którą w większości przebiega trasa kolarska bordnickiego etapu GIT. Jest ona niemal w całości położona na terenie Pojezierza Brodnickiego i Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Swoimi walorami krajobrazowymi i atrakcjami przyciąga gości również gmina Brodnica. Prawie połowa jej terenu znajduje się na obszarze chronionego krajobrazu „Doliny Drwęcy” – jednej z najczystszych polskich rzek i w granicach tzw. Zielonych Płuc Polski (Brodnicki Park Krajobrazowy). Znajdują się tu rezerwaty i pomniki przyrody, będące magnesem dla miłośników natury, turystów. Przez gminę przebiegają liczne szlaki piesze i rowerowe, w tym szlak św. Jakuba.

Etap pływacki podczas brodnickich zawodów odbędzie się w Jeziorze Niskie Brodno. Przy jeziorze znajduje się plaża oraz pięknie położony, nowoczesny i funkcjonalnie zagospodarowany teren przystani kajakowej na Zakolu Drwęcy. Trasa kolarska prowadzić będzie w stronę miejscowości Zbiczno. Pętla biegowa zostanie poprowadzona wzdłuż ul. Wczasowej.

Podczas Garmin Iron Triathlon Brodnica 2021 triathloniści tradycyjnie będą mogli wybierać spośród trzech dystansów: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu), 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km), 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km), który najczęściej wybierają debiutanci chcący spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Na każdym z dystansów oprócz rywalizacji indywidualnej odbędą się również wyścigi sztafet, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Podczas zawodów z cyklu GIT odbędzie się również impreza towarzysząca – Garmin Junior, czyli zawody biegowe dla dzieci. Najmłodsi rywalizować będą na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Zapisy na cały cykl, jak i na pojedyncze imprezy w ramach Garmin Iron Triathlon 2021 zostaną uruchomione w sobotę – 2 stycznia o godzinie 18:00.

Szczegóły: na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl oraz na profilu Garmin Iron Triathlon na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/

źródło: https://irontriathlon.pl/

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: