Bezpieczne święta na drogach

Bezpieczne święta na drogach

24 grudnia 2020 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę oraz aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jak co roku w okresie świąt kujawsko-pomorscy policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci kontrolować będą m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci.

Okres Bożego Narodzenia tradycyjnie jest czasem wyjątkowym dla milionów Polaków. W bieżącym roku jest on czasem szczególnym również z uwagi na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 i wprowadzone w związku z tym określone ograniczenia, nakazy i zakazy. Doświadczenia lat ubiegłych wskazują jednak, że w tym okresie należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu pojazdów i pieszych. W związku z powyższym kujawsko-pomorscy policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego oraz utrzymanie płynności ruchu w miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień.

Reklamy
Reklamy

Policjanci będą egzekwować od kierujących przede wszystkim:

  • przestrzegania ograniczeń prędkości,
  • korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwe przewożenie dzieci w pojazdach,
  • właściwego zachowania kierujących wobec pieszych

oraz będą realizować działania mające na celu ujawnianie kierujących pojazdami w stanie po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

W ubiegłym roku, w okresie świąt Bożego Narodzenia (24-27.12.2019 r.) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych. Ponadto policjanci zatrzymali 38 osób, które wsiadły za kierownicę pomimo tego, iż wcześniej spożywały alkohol.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników dróg, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W święta może być bardzo zmienna pogoda. Weźmy to pod uwagę i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, tak byśmy szczęśliwie dojechali do swoich bliskich. Jeśli jest to możliwe wyjedźmy wcześniej byśmy nie musieli się spieszyć i stresować korkami, które w tym okresie bywają niemożliwe do uniknięcia. Przed wyruszeniem w trasę sprawdźmy czy samochód jest sprawny, zwróćmy uwagę na to czy wszystkie światła mamy sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny są uzupełnione.

Apelujemy, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu!

ZAKAZY W RUCHU DROGOWYM W OKRESIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ NOWEGO ROKU 2019 r.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów  na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2019 r., poz. 1968); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następujących terminach:

data od godziny do godziny  uwagi
25 Grudnia 2020 r. 08:00 22:00 pierwszy dzień Bożego Narodzenia
26 Grudnia 2020 r. 08:00 22:00 drugi dzień Bożego Narodzenia
01 Stycznia 2021 r. 08:00 22:00 Nowy Rok

źródło: KPP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: