Szlachetna paczka z CKZiU

Szlachetna paczka z CKZiU

23 grudnia 2020 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy w tym roku już po raz siódmy uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. To piękna tradycja w CKZiU. Od kilku lat w jej przygotowanie włącza się wielu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, którzy chętnie ofiarowywali pieniądze, dary rzeczowe i też swój czas.

Akcja zawsze integrowała wszystkich tych, którzy potrafią otworzyć swoje serca na potrzeby innych. W tym roku wiele się zmieniło: nauczanie zdalne uniemożliwiło zbiórkę pieniędzy do puszek i zbiórkę darów. Organizatorzy – nauczyciele Katarzyna Klenowicz i Krzysztof Roznerski – zwrócili się z apelem o wpłaty z dopiskiem Szlachetna Paczka na konto Rady Rodziców.

Reklamy
Reklamy

“Już od połowy listopada uczniowie pytali, jak sobie poradzimy w tym roku ze Szlachetną Paczką, nikt nawet nie brał pod uwagę rezygnacji z akcji. Młodzież bardzo chce działać, a dla nas nauczycieli ważne jest uczenie wrażliwości, umiejętne wspieranie potrzeby pomagania innym. Mieliśmy jednak wiele obaw, czy podołamy wyzwaniu. W szkole bez trudu zbieraliśmy pieniądze do puszek, ale tym razem to oprócz nauczycieli musieli włączyć się rodzice, by zrobić przelew. Zebrana kwota z wpłat nauczycieli i rodziców przeszła nasze oczekiwania. Dlatego też chcę bardzo podziękować wszystkim nauczycielom i rodzicom za hojne wsparcie akcji, Radzie Rodziców i Dyrektorowi CKZiU za udostępnienie konta, a młodzieży za entuzjazm, poświęcony czas i dobre serca – mówi Katarzyna Klenowicz, jedna z organizatorek akcji w szkole. Za zebrane pieniądze szkolni wolontariusze zrobili wielkie zakupy i przygotowali paczkę dla małżeństwa poszkodowanego w pożarze. Wystarczyło na pralkę, lodówkę, pościel, ręczniki, dużo odzieży, środki czystości, żywność i upominki świąteczne.

Do pracy – w trudnych warunkach reżimu sanitarnego – włączyło wielu uczniów: Natalia Wysocka i Mateusz Małkowski, Ilona Niedbalska, Roksana Osmańska, Zuzanna Żbikowska, Agata Borkowska, Agata Kopiczyńska i Marta Aleksandrowicz, Karol Lurka i Michał Wolski, Kinga Kalinowska, Julia Jurkiewicz i Julia Tabarkiewicz, Natalia Kamińska i i Oliwia Klonowska, Izabela Jasińska, Julia Gołębiewska, Adrian Borysiak oraz Wiktoria Bąkowska.

“Udział w akcji sprawia mi ogromną radość. Robiłem zakupy, pakowałem podarunki z wielką satysfakcją, że dzięki mnie jedna rodzina będzie miała piękniejsze święta i cieszy mnie świadomość, że w mojej szkole jest tylu wrażliwych i aktywnych ludzi, przecież my w ciągu dwóch tygodni, mimo ograniczonych możliwości kontaktowania się, wykonaliśmy pracę, która w poprzednich latach zajmowała prawie miesiąc” – dzieli się swoimi wrażeniami jeden z uczniów wolontariuszy, Karol Lurka.

Dni 12 i 13 grudnia zostały nazwane przez organizatorów ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka “weekendem cudów”, bo wtedy dobrzy ludzie dokonują cudu – spełniają marzenia potrzebujących. Paczki przygotowane w CKZiU też dotarły do wyznaczonej rodziny. W oczach obdarowanych pojawiły się łzy wzruszenia. Za pośrednictwem opiekuna rodzina przekazała podziękowanie wolontariuszom z CKZiU:

“Chcielibyśmy móc podziękować każdemu z osobna, ale jedyne co możemy zrobić w tym czasie, to złożyć życzenia świąteczne i życzyć zdrowych, wesołych Świąt. Nie ma takich słów, które mogłyby odzwierciedlić naszą radość i wzruszenie. Bądźcie takimi aniołami zawsze, bo dajecie innym nadzieję.”

źródło: Starostwo Powiatowe/CKUiZ

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: