Terlecki: wprowadzane są nowe obostrzenia, bo obawiamy się trzeciej fali pandemii

Terlecki: wprowadzane są nowe obostrzenia, bo obawiamy się trzeciej fali pandemii

21 grudnia 2020 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Wprowadzane są nowe obostrzenia ponieważ obawiamy się trzeciej fali pandemii; trzeba być na to przygotowanym i trzeba jej zapobiec – mówił w poniedziałek szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że “ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek”. Decyzja ta – jak tłumaczył – związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa.

Reklamy
Reklamy

Terlecki pytany o te działania rządu, czy nie zostały one podjęte zbyt późno, bo jeszcze 50 lotów do Polski się odbędzie, odpowiedział, że “trudno zostawić tych, którzy wracają z Wielkiej Brytanii, bez możliwości powrotu”.

“Zobaczymy jaki będzie skutek. Miejmy nadzieję, że nic się nie stanie” – zaznaczył wicemarszałek odpowiadając na uwagę, że inne kraje zakazały lotów z Wielkiej Brytanii od razu.

W rozmowie przywołano wypowiedź Piotra Müllera, który w poniedziałek w TVN24 przyznał, że “liczba zachorowań może być faktycznie większa niż to, co wykrywają testy”.

“Słowacy przetestowali wszystkich i teraz mają sytuację znacznie trudniejszą niż my” – zauważył Terlecki. Ocenił, że z polskim systemem testowania jest wszystko w porządku.

Na uwagę, że patrząc na liczbę przypadków, które są w Polsce obostrzenia powinny być zniesione, a tymczasem są zaostrzane, polityk odpowiedział, że “są zaostrzane ponieważ spodziewamy się, czy obawiamy, trzeciej fali pandemii”. “Trzeba być na to przygotowany. Przede wszystkim trzeba jej zapobiec – stąd te obostrzenia” – powiedział szef klubu PiS.

(PAP)/Grzegorz Bruszewski

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: