Policjanci oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego oddawali krew

21 grudnia 2020 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

W minionym tygodniu, brodniccy policjanci oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego po raz kolejny wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi. Ogółem w akcji wzięło udział 18 osób, zebrano ponad 8 litrów krwi.

W  minionym tygodniu  na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Brodnicy po raz kolejny  zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. To już kolejna akcja honorowego oddawania krwi dla osób potrzebujących, rannych i chorych w którą zaangażowani byli policjanci z Brodnicy.

Reklamy
Reklamy

Celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców.

Ogółem udało się zebrać ponad 8 litrów i 100 ml tego życiodajnego płynu.

Każda osoba, która chciała oddać krew w mobilnym ambulansie musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących, własną krew.

Każdy kto oddał krew otrzymał słodkości oraz kalendarz.

Pamiętaj! I Ty możesz uratować komuś życie!

źródło: KPP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: