Szymon Broda wystartował w 90 PZLA Mistrzostwach Polski w Maratonie

11 grudnia 2020 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski doceniając wysiłek włożony w doskonalenie umiejętności, osobisty rozwój oraz stałe podnoszenie poziomu sportowego, 8 grudnia podziękował zawodnikowi Szymonowi Broda za godne reprezentowanie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, za pozytywne emocje towarzyszące rywalizacji w duchu fair play oraz złożył życzenia – dalszych sukcesów,  zwycięstw jak i wytrwałości w podejmowaniu nowych sportowych wyzwań.

Pan Szymon Broda po kilkumiesięcznych przygotowaniach dnia 6 grudnia br. wziął udział w maratonie zorganizowanym przez Polski Związek Lekkiej Atletyki w Oleśnie w województwie Opolskim. Trenerem Pana Szymona jest Olimpijczyk z Barcelony z 1992 roku w maratonie, dwukrotny Mistrz Polski w półmaratonie i maratonie – Pan Wiesław Perszke.

Do startu w jubileuszowej edycji zawodów zostało dopuszczonych 86 zawodników posiadających licencje PZLA. Trasa biegu nie należała do łatwych liczne i długie podbiegi oraz trudne warunki atmosferyczne (bardzo silny wiatr) nie były sprzymierzeńcem zawodników. W tych trudnych warunkach Szymon Broda z czasem 3:09:16 zajął 36 miejsce wśród najlepszych zawodników w kraju. Ten wynik jest jego nowym rekordem życiowym poprawionym o ponad 10 minut względem maratonu we Frankfurcie w 2018 roku (3:19:26).  Zawody ukończyło 52 uczestników. Oprócz walki o medale zawodnicy starali się osiągnąć jak najlepsze wyniki, które uprawniałyby ich do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Mistrzem Polski w maratonie został Kamil Jastrzębski zawodnik SKB Kraśnik z czasem (2:12:58).

Panu Szymonowi oraz Panu Wiesławowi  jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów sportowych. Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocje związane z udziałem reprezentantów Jabłonowa na kolejnych zawodach lekkoatletycznych.

źródło: UMiG Jabłonowo Pomorskie