Policjanci apelują do kierowców. Zdejmijmy nogę z gazu

Policjanci apelują do kierowców. Zdejmijmy nogę z gazu

11 grudnia 2020 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

W związku ze zmieniającą się pogodą, warunki do jazdy samochodem są bardzo trudne. Oblodzona jezdnia, marznący deszcz i śnieg oraz szybko zapadający zmrok nie ułatwiają życia kierowcom. Wczoraj (10.12.) przekonała się o tym 24-latka z powiatu brodnickiego. Dlatego policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Zmienne warunki atmosferyczne  sprawiają, że sytuacja na drodze robi się niebezpieczna zarówno dla kierujących pojazdami, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj (10.12.) przekonała się o tym 24-latka z powiatu brodnickiego. Kobieta kierując pojazdem bmw w miejscowości Szymkowo, na prostym odcinku drogi nie dostosowała prędkości do warunków drogowych , straciła panowanie nad pojazdem i wywróciła pojazd na dach. 24-latka była trzeźwa i na  szczęście nie odniosła obrażeń. Ukarana została mandatem karnym.

Reklamy
Reklamy

 

Policjanci przypominają!

Pamiętajmy, że w wielu miejscach nawierzchnia dróg nawet jeżeli jest czarna, połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, a w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad pojazdem. Wykonywanie wszelkich manewrów w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne.

Pamiętajmy także o tym, że zmienne warunki pogodowe, opady śniegu i śliska nawierzchnia dróg, wymagają od kierowców szczególnej rozwagi i odpowiedniego przygotowania.

Apelujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Zanim wejdziemy na przejście dla pieszych upewnijmy się, czy kierujący zdąży wyhamować.

Każdy uczestnik ruchu drogowego  powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Pamiętajmy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku,  poza terenem zabudowanym. Kamizelka odblaskowa, opaska, czy  zwykła latarka sprawią, że pieszy poruszając się przy słabo oświetlonej drodze jest lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

źródło: KPP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: