WHO radzi: nie przytulajcie się podczas świąt

WHO radzi: nie przytulajcie się podczas świąt

8 grudnia 2020 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

„To okropna rzecz, mówić ludziom jako Światowa Organizacja Zdrowia: +nie przytulajcie się+. To okropne. Ale to brutalna rzeczywistość w miejscach takich jak Stany Zjednoczone w tej chwili” – powiedział na konferencji prasowej dyrektor WHO ds. kryzysowych dr Mike Ryan.

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ostrzegli w poniedziałek przed bliskim kontaktem z rodziną podczas nadchodzących świąt. Jak stwierdził dyrektor WHO ds. kryzysowych dr Mike Ryan, dotyczy to również przytulania.

Ryan odpowiedział w ten sposób podczas konferencji prasowej WHO na pytanie, czy ściskanie się z bliskimi wpisuje się w definicję „bliskiego kontaktu”, przed czym organizacja przestrzega w obecnej sytuacji w miejscach gdzie wirus rozprzestrzenia się najszybciej.

Reklamy
Reklamy

„To okropna rzecz, mówić ludziom jako Światowa Organizacja Zdrowia: +nie przytulajcie się+. To okropne. Ale to brutalna rzeczywistość w miejscach takich jak Stany Zjednoczone w tej chwili” – powiedział lekarz.

Jak dodał, sytuacja w USA jest bardzo zła. To szczerze mówiąc szokujące, widzieć że każdej minuty w USA umierają jedna czy dwie osoby na Covid-19 – w kraju o wspaniałym, silnym systemie zdrowotnym i niesamowitą technologią” – ocenił.

Jak podkreśliła dr Kate O’Brien, główna ekspertka WHO ds. szczepionek choć rozpoczęte we wtorek w Wielkiej Brytanii szczepienia będą pomocne w ograniczeniu pandemii, ich efekt nie będzie natychmiastowy, dlatego wciąż konieczne są obostrzenia i zasady dotyczące z osobami spoza domostw.

(PAP)/osk/ kgod/

 

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: