Testy na COVID-19 bezpłatne i płatne w Brodnickim szpitalu

Testy na COVID-19 bezpłatne i płatne w Brodnickim szpitalu

6 grudnia 2020 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Jak już informowaliśmy, w naszym szpitalu wykonujemy testy covid-19 bezpłatne, w przypadkach zgłaszania się osób ze skierowaniami. Obecnie wprowadziliśmy także dodatkową możliwość testowania (test PCR i test na przeciwciała) bez skierowania – za opłatą.

Koszt testu PCR bez skierowania to 430 zł. Osoba chcąca wykonać sobie taki test zgłasza się do Powiatowej Przychodni Rodzinnej na terenie szpitala, gdzie uiszcza opłatę, a następnie udaje się do punktu pobrań wymazów znajdującego się również na terenie szpitala. Wynik testu, w zależności od godziny pobrania wymazu jest dostępny jeszcze tego samego dnia, lub dnia następnego. Wynik jest w języku polskim i angielskim, co jest istotne dla osób udających się w podróż zagraniczną.

Reklamy
Reklamy

Koszt testu na przeciwciała to 40 zł. Osoba chcąca wykonać sobie ten test zgłasza się do Laboratorium na terenie szpitala gdzie tam uiszcza opłatę i pobierana jest próbka. Dzięki wykonaniu testów określających obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w organizmie można stwierdzić, czy pacjent przeszedł już chorobę w sposób bezobjawowy (klasa IgG) czy może nadal jest zakażony (klasa IgM lub IgA).

Informujemy także, że ZOZ w Brodnicy zgłosił akces do przeprowadzania szczepień przeciw covid-19.

źródło: ZOZ Brodnica

 

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: