Niedzielski: szczepionki na koronawirusa będą ukierunkowane na dorosłych; szczepionki nie są dopuszczone dla dzieci

Niedzielski: szczepionki na koronawirusa będą ukierunkowane na dorosłych; szczepionki nie są dopuszczone dla dzieci

6 grudnia 2020 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Szczepienie na koronawirusa będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych – powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował przy tym, że żadna ze szczepionek nie ma w warunkach dopuszczenia sugestii do stosowania wobec dzieci.

Niedzielski był w piątek pytany w TVN24, ile dni po zatwierdzeniu szczepionki na koronawirusa rozpoczną się pierwsze sczepienia w Polsce. Minister powiedział, że zależy to również od dostawców. “Myślę, że jeżeli rzeczywiście zrealizowałby się ten optymistyczny scenariusz i 29 grudnia by była pozytywna decyzja. (…) Mam nadzieję, że pod koniec stycznia byłyby już pierwsze dostawy” – powiedział minister. Zapewnił przy tym, że Polska będzie gotowa do realizacji szczepień na początku stycznia.

Minister pytany, czy dzieci będą szczepione na koronawirusa odpowiedział, że tylko jeden z produktów oferowanych Polsce jest dopuszczony do szczepienia dzieci poniżej 18. roku życia, ale powyżej 12. roku życia”. “Generalnie szczepienie to będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych” – dodał.

Reklamy
Reklamy

Szef MZ zaznaczył, że “na tę chwilę nie ma czym zaszczepić dzieci”. “Bo żaden z producentów nie prowadził badań na takiej grupie dzieci i absolutnie żadna z nich nie ma w warunkach dopuszczenia nawet sugestii, żeby była stosowana wobec dzieci” – wskazał Niedzielski.

(PAP)/Mateusz Mikowski

 

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: