Kontrole policji i sanepidu w sklepach wielkopowierzchniowych

4 grudnia 2020 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Brodniccy  policjanci, wspólnie z pracownikami sanepidu, prowadzą kontrole wielkopowierzchniowych sklepów na terenie powiatu brodnickiego. Funkcjonariusze sprawdzają galerie, pasaże handlowe oraz supermarkety pod kątem przestrzegania przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji, zachowania odległości oraz ilości osób jednocześnie przebywających w jednym pomieszczeniu.

Od 28 listopada ponownie wprowadzono możliwość robienia zakupów w galeriach i centrach handlowych. Brodniccy policjanci nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19. W związku z tym policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu prowadzą wzmożone działania prewencyjno- kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń.  Policjanci oraz pracownicy sanepidu „pod lupę” wzięli działalność galerii oraz supermarketów. Funkcjonariusze kontrolują czy placówki handlowych działają w ściśle określonym reżimie sanitarnym.

Reklamy
Reklamy

Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzają, czy klienci oraz pracownicy sklepów zasłaniają twarz, zachowują odpowiedni dystans oraz  stosują się do wszystkich obowiązujących zasad. Kontrole te przeprowadzane są na terenie całego powiatu brodnickiego i kontynuowane będą, szczególnie w okresie przedświątecznym. W przypadku ujawnienia niestosowania się do obowiązujących przepisów, wyciągane będą surowe konsekwencje.

Kontrole te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pamiętajmy, że to od nas samych zależy, czy wirus rozprzestrzeni się na większą ilość osób powodując zagrożenie dla życia i zdrowia naszych rodzin.

źródło: KPP Brodnica

 

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: