Silne opady deszczu z burzami – IMGW ponownie wydało ostrzeżenie

22 czerwca 2020 0 przez naczelny
Podziel się z innymi:

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa kujawsko – pomorskiego w tym dla powiatu brodnickiego o możliwym wystąpieniu silnego deszczu z burzami oraz możliwym wystąpieniu gradu.

 

Ważne: od 22.06.2020, 08:00 do 22.06.2020, 22:00

 

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia – miejscami od 20 mm do 40 mm, lokalnie 50 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 75 km/h. Możliwe opady gradu.

 

Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji.

 

Prawdopodobieństwo: 85%

 

Stopień: 1 – Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

 

Synoptyk IMGW-PIB: Agata Wojtkiewicz

Czas wydania: 2020-06-22 06:52

Biuro: Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni

 


Podziel się z innymi: